Зустріч з науковцями

      11 лютого 2014 року у Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів відбувся семінар-практикум вчителів математики і фізиики з авторами підручників і посібників з математики професором Апостоловою Галиною Вадимівною та кандидатом фізико-математичних наук Захарійченком Юрієм Олексійовичем.

        Галина Вадимівна розповіла про особибливості роботи з обдарованими учнями з математики, на прикладі детального аналізу концепції підручників геометрії для 7-11 класів розповіла про методику реалізації математичної освіти школярів. Крім того, вона презентувала посібники з теорії чисел, опорні схеми з планіметрії та стереометрії, що витримали вже не одне видання та інші матеріали для практичного використання на уроках математики.

             Доповідь Юрія Олексійовича була поділена на три частини. Перша стосувалась проблеми підвищення інтересу учнів до вивчення математики. Серед різних прийом і методів проведення нестандартних уроків Юрій Олексійович зробив наголос на використанні в процесі навчання цікавих задач практичного змісту та зразок тих, що їх пропонує міжнародне порівняльне дослідження TIMSS, візуалізація розв*язування задач з геометрії та математичного аналізу, як ті, що містяться у презентації.

                  У другій частині виступу Захарійченка Ю.О. присутнім педагогам були презентовані навчально-методичні посібники та збірники дидактичних матеріалів, що вийшли останнім часом у видавництві "Ранок". Крім того, присутні познайомились із можливістю інтерактивного навчання на сайті http://interactive.ranok.com.ua/ адресованого вчителям і учням в режимі онлайн. Надзичайно корисним для вчителів-практиків були приклади слайдів презентації зв*язків елементарної та вищої математики, що допомагає краще підготувати майбутніх студентів-математиків до навчання у ВНЗ.

       У розмові про роль тестових завдань з математики та під час презентації книги "Повний курс математики в тестах" (авт. Захарійченко Ю.О. та ін.) було окреслено алгоритм розв′язування тестів на основі аналізу дистракторів відповідей.  У презентації, присвяченій цьому питанню, Юрій Олексійович навів приклади нестандартних методів розвязування задач, використання методів орігамі при розвязуванні задач з геометрії, методу пеенесення частин фігури для раціонального обчислення її площі, тощо.

              Вчитель математики Сівачова Н.М. висловила вдячність Юрію Олексійовичу за "Повний курс математики в тестах" та висловила побажання розширити коло задач для класів з поглибленим вивченням математики.

              Впевнена, що всі присутні в залі колеги отримали незабутній творчий заряд, що ним щиро поділилися з присутніми відомі в Україні вчені-математики Захарійченко Юрій Олексійович та Апостолова Галина Вадимівна та радо нестимуть його своїм колегам та учням.

Більше фото з семінару ТУТ

Ще про семінар читайте ТУТ

Кирдей І.Д., голова міського МО вчителів математики, вчитель-методист

Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
m
9
H
c
b
a
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів