Плач математика

     В умовах пандемії COVID-19 з новим запалом суспільство роздирають спори про необхідність (чи ні) обов*язкового ЗНО з математики. На цій хвилі в площину полеміки винесло більш глибоке питання: про необхідність (чи ні) вивчення математики в загальноосвітній школі. 

     Особисто для мене відповідь на це питання очевидна: так. Але. Імовірніше за все ви зустрічали шаблонну фразу "Я не вчив математику/фізику/хімію в школі і мені норм", або "ну вивчив я ті формули і логарифми, і коли ж вони вже мені знадобляться в житті?". Автори цих висловлювання щиро впевнені, що математику вчити не так уже й обов*язково. Та чи праві вони?

     На цю тему написано кількадесятків наративних статтей (google легко видає за запитом). Знайдено і наукове дослідження (якщо ви зможете прочитати в оригіналі, то це буде vey good) на цю тему Метью Інгліса та Ніни Аттридж "Чи розвиває математика логічне мислення?: Тестування теорії формальної дисципліни" (відповідь на ключове питання - так, але...)

     Представляю вам переклад есе Пола Локхарда «Плач математика» (Paul Lockhart. A Mathematician's Lament) про викладання математики в загальноосвітній школі, написане вченим-математиком і вчителем середньої школи в 2010 році. (Обіцяю, зроблю якісний редагований переклад українською до 1 серпня).


Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
M
E
G
d
p
c
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів