Плач математика

     В умовах суттєвих освітніх втрат суспільство знову дискутує про необхідність (чи ні) обов'язкового ЗНО/НМТ з математики. На цій хвилі в площину полеміки винесло більш глибоке питання: про необхідність (чи ні) вивчення математики в загальноосвітній школі. 

     Особисто для мене відповідь на це питання очевидна: так. Але. Імовірніше за все ви зустрічали шаблонну фразу "Я не вчив математику/фізику/хімію в школі і мені норм", або "ну вивчив я ті формули і логарифми, і коли ж вони вже мені знадобляться в житті?". Автори цих висловлювання щиро впевнені, що математику вчити не так уже й обов*язково. Та чи праві вони?

     На цю тему написано кількадесятків наративних статтей (google легко видає за запитом). Знайдено і наукове дослідження (якщо ви зможете прочитати в оригіналі, то це буде very good) на цю тему Метью Інгліса та Ніни Аттридж "Чи розвиває математика логічне мислення?: Тестування теорії формальної дисципліни" (відповідь на ключове питання - так, але...)

     Представляю вам переклад есе Пола Локхарда «Плач математика» (Paul Lockhart. A Mathematician's Lament) про викладання математики в загальноосвітній школі, написане вченим-математиком і вчителем середньої школи в 2002 році.

   Цей переклад зроблено та заверстано мною (Ірина Кирдей) у співпаці із Сергієм Іванишаком, який наполіг на створенні якісного україномовного варіанту есе. Технічними питаннями упорядкування та верстки займався Микита Боднар (окрема вдячність цьому пану).

      Погоджуватись із думкою автора не обов'язково. Але сформулювати власну думку стосовно стану математичної освіти це точно допоможе.

З повагою, творча група.


Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
j
R
n
T
j
W
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів