Оцінка за ведення зошита з математики

 До важливих питань, на які у нормативних документах немає однозначної відповіді, належить питання оцінювання робочого зошита учня. Це питання було піднято на міському методичному об*єднанні вчителів математики м. Білої Церкви. Запрошую до обговорення.
       Переглянувши діючі документи стосовно оцінювання, я жодного разу не зустріла відповіді на поставлене запитання. Основним документом на сьогодні є  (http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-223fb48350aba ) наказ Міністерства освіти і науки України № 371 від 05.05.2008 "Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти". В ньому читаємо:

"Основними функціями оцінювання навчальних досягнень учнів є:

 • контролююча - визначає рівень досягнень кожного учня (учениці), готовність до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчителеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал;
 • навчальна - сприяє повторенню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню умінь та навичок;
 • діагностико-коригувальна - з'ясовує причини труднощів, які виникають в учня (учениці) в процесі навчання; виявляє прогалини у засвоєному, вносить корективи, спрямовані на їх усунення;
 • стимулювально-мотиваційна - формує позитивні мотиви навчання;
 • виховна - сприяє формуванню умінь відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, рефлексії навчальної діяльності.

 При оцінюванні навчальних досягнень учнів мають ураховуватися:

 • характеристики відповіді учня: правильність, логічність, обґрунтованість, цілісність;
 • якість знань: повнота, глибина, гнучкість, системність, міцність;
 • сформованість загальнонавчальних та предметних умінь і навичок;
 • рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо;
 • досвід творчої діяльності (вміння виявляти проблеми та розв'язувати їх, формулювати гіпотези);
 • самостійність оцінних суджень."

      На мою думку, оцінювання ведення зошита  можна віднести до "сформованість загальнонавчальних та предметних умінь і навичок". Далі у цьому документі йдеться про "характеристики знань", і про те, що "Знання є складовою умінь учнів діяти". З огляду на це виходить, що оцінювання робочого зошита учня повинно враховувати оцінки за ВСІ роботи, виконані у ньому і бути їх середнім значенням.

     Актуальними як і раніше є кількість перевірок для зошитів у різних класах відповідно до наказу МОН України N 1/9- 529 від 27.12.2000 "Орієнтовані вимоги до виконання письмових робіт і перевірки зошитів з природно-математичних дисциплін у 5-11 класах". Проте, у цьому документі йдеться про форми і кількість письмових робіт і жодним чином не прописано, що ж саме оцінюємо.

       Підняте питання надзвичайно важливе. З огляду на вільний підхід до каліграфічності та охайності при розв’язуванні задач ЗНО, олімпіад, контрольних робіт МАН, думаю, рано чи пізно, цю вимогу відмінять і у школі.

      Це явище підрозуміває дві тривожні тенденції:

- суперечність із вимогами до ведення зошита у початковій школі;

- погіршення строгості та охайності в записах, що неминуче тягне за собою погіршення в сторогості та логічності мислення.

У звязку із зазначеним вище пропоную:

 1. Оцінку за ведення зошита, що виставляється до класного журналу один раз на місяць, формувати як середнє арифметичне оцінок за всі види письмових робіт, написаних у цьому зошиті протягом місяця.
 2.  Для підвищення мотивації щодо охайного ведення зошита, акуратності виконання записів, графіків та рисунків використовувати вербальні звернення та оцінні судження, наприклад: "Молодець", "Старайся писати краще","Зверни увагу на..." тощо

З повагою, Ірина Кирдей.

Коментарі

Зображення користувача AnonymousТетяна.

оцінювання ведення зошита

Хотілося б знати відповідь і на таке:
1. А чи обов'язково перевіряти кожну роботу в учня? Якщо ні, то починаючи з якого класу і скільки?
2.А як поступати з тими домашніми роботами, які учні переписують з розв'язників?

Зображення користувача Irina.

1. Для учнів 5-х класів

1. Для учнів 5-х класів рекомендується перевіряти кожну роботу, для 6-х - кожну роботу учня з початковим рівнем навчальних досягнень, для решти учнів  - не менше 1 роботи на тиждень. Про учнів 7-11 класів кількість не зазначена в жодному документі (крім обов*язкової оцінки за ведення зошита 1 раз на місяць).

2. Не знаю.

Якщо батьки наполягатимуть оцінювати такі роботи, то формально прийдеться це робити, бо стверджувати, що робота списана (навіть якщо вона співпадає абсолютно) - бездоказово. Єдиний вихід - компенсувати такі "успіхи" оцінками за фактичні знання, виконані безпосередньо перед учителем - біля дошки, у зошиті, на картці тощо.

Зображення користувача леся.

контрольна робота з математики

Добрий день! Я вчитель історії. Моїй донці потрібні контрольнф робота з математики 5 клас "Масштаб. Середнє арифметичне. Відсотки". Із посібника для вчителя"Уроки математики в 5 класі" Бевз. Якщо можна вишліть копії 4 варіантів на мою адресу.

Зображення користувача Irina.

Доброго дня, колего. На жаль,

Доброго дня, колего. На жаль, я не маю такого посібника, тому допомогти не зможу. Якщо Ви хочете добре підготувати доньку до контрольної роботи, зверніться безпосередньо до її вчительки з математики за порадою, як це зробити найкраще.

Додати новий коментар

 • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
 • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
 • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

 • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
 • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
q
E
b
N
F
a
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів