«КЕНГУРУ» КРОКУЄ ПО КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
У Австралії й Франції
«Кенгуру» добре знають,
У Німеччині й Греції
Гру цю славну вітають.
Хай мандрує цей конкурс
По планеті Земля,
Із дітьми всього світу
Україна моя!
Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" проводиться в Україні на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 24.05.2000 р. №149 "Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру"" спільно з Міжнародною асоціацією "KANGOUROU SANS FRONTIERES" („Кенгуру без кордонів") під егідою ЮНЕСКО на базі Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
В Україні Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» очолює координатор Добосевич Андрій, який прикладає надзвичайно багато зусиль у проведенні та організації цих змагань. Це чуйна добросовісна людина, справжній фахівець своєї справи, популяризатор математичних ідей і змагань в країні.
У Київській області організацію проведення конкурсу взяв на себе Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів (ректор Клокар Наталія Іванівна). Навчально-методичний кабінет математики і фізики та його завідуючий Ліпчевський Леонід Володимирович зумів донести до вчителів математики та учнів області основну мету та ідею цього конкурсу, що полягає у популяризації математичних ідей та підтримці талановитих учнів, розвитку їх інтелектуальних здібностей, активізації творчої діяльності вчителів, виробленні методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників шляхом аналізу статистичних даних результатів конкурсу.
Для учнів 10-11 класів участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» це також і важливий досвід при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання. Адже це випробування теж містить значну частину задач у тестовій формі, які пропонуються на ЗНО.
18 березня 2010 року конкурс відбувся в Україні. У ньому взяли участь усі бажаючі учні 2-11 класів 530 загальноосвітніх навчальних закладів Київської області. Щороку таких бажаючих стає більше і більше. За три останніх роки кількість учасників збільшилась від 170 до 20 300 учнів. Це ще раз засвідчує про популярність данного конкурсу в Україні в цілому та в Київській області зокрема.
Найактивнішіми учасниками конкурсу у 2010 році стали учні Вишгородського, Білоцерківського, Обухівського, Бориспільського, Володарського районів та міст Фастова, Білої Церкви, Бучі, Славутича.
Змагання у загальноосвітніх навчальних закладах проводять районні координатори. Серед них є справжні ентузіасти. Це
• Лисенко Олена Євгенівна - вчитель математики Яготинської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням окремих предметів;
• Заїка Тетяна Миколаївна - вчитель математики Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;
• Кирдей Ірина Дмитрівна - вчитель математики спеціалізована природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка м.Білої Церкви;
• Василенко Валентина Василівна - вчитель математики Узинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Білоцерківського району;
• Ріпко Наталія Анатоліївна - методист по роботі з обдарованими дітьми Фастівського міського методичного кабінету;
• Петруненко Людмила Миколаївна - координатор міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру-2010» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 м.Білої Церкви;
• Задорожна Олена Вікторівна - вчитель математики Григорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Обухівського району.
Для участі у конкурсі учні проходять реєстрацію у координатора в своїй школі або у найближчій школі, де він проводиться.
Координатор заповнює заявку про участь у конкурсі та надсилає її по електронній пошті (або особисто здає) координатору в області разом з копією переказу благодійної пожертви. Цьогорічний конкурс був проведений в один день, 18 березня 2010 року, в усіх загальноосвітніх навчальних закладах Київщини за однаковими завданнями для кожної вікової групи. Була дотримана і головна вимога до координаторів та учасників конкурсу - самостійна та чесна робота над завданнями.
Конкурс проводиться в шести вікових групах. У 2010 році розподіл учасників за группами у Київській області був таким:
Рівень Малюк 2 Малюк 3,4 Школярик Кадет Юніор Випускник
К-сть уч. 2456 5276 4946 4565 2434 573
Завдання для учасників цьогорічного конкурсу запропоновано та затверджено Міжнародним форумом асоціації „Кенгуру без кордонів" у місті Мінську (Білорусь).
Для кожного завдання традиційно на вибір надається п`ять відповідей, серед яких є лише одна правильна.
На нашу думку, завдання конкурсу відповідають віковим особливостям учнів різних категорій. Вони цікаві, мають прикладне спрямування, що на данному етапі розвитку шкільної математичної науки є надзвичайно важливим.
В залежності від результату сертафікат учасника змагань містив оцінку «відмінно», «добре» або ж подяку «за участь». Учні Київської області - учасники конкурсу, отримали у 2010 році 1896 сертифікатів з оцінкою «відмінно», 6 981 сертифікатів з оцінкою «добре», 11 423 сертифікатів учасника конкурсу.
Найкращі результати у 2010 році показали учні Вишгородського, Тетіївського, Переяслав-Хмельницького, Білоцерківського районів та міст Славутича, Бучі, Фастова, Білої Церкви.
Відзначення учасників конкурсу здійснено за рахунок благодійних внесків учасників та залучених спонсорських коштів Київської області. Так, наприклад, у Володарському районі кожному учаснику, який отримав відмінний сертифікат, виділена премія в розмірі 50 грн. Це, безперечно, спонукає учнів до участі у різних математичних змаганнях і конкурсах.
На урочистих лінійках, проведених під час свята Останнього дзвоника у школах області, всім учасникам було вручено іменні сертифікати Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру-2010", завірені адміністрацією навчального закладу, що проводив конкурс, та інформаційні вісники.
Діти отримували їх з великим піднесенням і радістю, відчуваючи свою належність до світу математики. Це ще раз засвідчує про те, що конкурс з кожним роком набуває все більшого авторитету.
Результати конкурсу, отримані шляхом обробки бланків відповідей учасників, надіслані до усіх шкіл-учасників. Ця важлива інформація стала предметом круглого столу, яку провів обласний організаційний комітет - науково-методичний кабінет математики і фізики Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Статистичний аналіз результатів, конструктивні побажання щодо удосконалення проведення конкурсу були озвучені в процесі обговорення етапів змагань на курсах підвищення кваліфікації з провідними вчителями математики області. І як наслідок, організаційний комітет зробив для себе важливі висновки щодо наступних кроків в організації Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» в Київській області.
Ліпчевський Л.В., координатор Міжнародного математематичного конкурсу «Кенгуру» в Київській області;
Кирдей І.Д., вчитель математики спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка м. Білої Церкви Київської області
Коментарі
Додати новий коментар