ММО

Білоцерківська міська професійна спільнота вчителів математики








Матеріали робочої зустрічі тут: https://docs.google.com/presentation/d/1Fg7Di8m_qV6aiVzemqIwpZrGc3VlcytN/edit?usp=sharing&ouid=117997687166267284630&rtpof=true&sd=true

 

  

 11 січня 2024 року відбулось засідання консалтингової студії вчителів математики Білоцерківської МТГ. В ході роботи були розглянуті такі питання: 

1

Результати ІІ (міського) етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та І (міського) етапу конкурсу-захисту наукових проєктів учнів-членів МАН України.  Кирдей І.Д., керівник професійної спільноти вчителів математики БЦМТГ, Ревицька У.С., кандидат фізико-математичних наук, голова журі математичного відділення  І (міського) етапу конкурсу-захисту МАН України

2

Творчі звіти вчителів, що атестуються (відповідно до плану роботи).

3

Результати НМТ - 2023 з математики та міжнародного порівняльного дослідження PISA - 2022 та їх вплив на зміни в структурі уроку математики вчителя ЗЗСО.    Кирдей І.Д., керівник професійної спільноти вчителів математики БЦМТГ

4

Освітні розриви і втрати: як діагностувати та надолужити? Бойко Л.Б., методист КУ БМР ЦПРПП

5

Нові модельні програми і підручники з математики, алгебри і геометрії НУШ для 7-х класів. Кирдей І.Д., керівник професійної спільноти вчителів математики БЦМТГ

6

Етапи реалізації плану роботи професійної спільноти  вчителів математики на ІІ семестр 2023/2024 навчального року. Бойко Л.Б., методист КУ БМР ЦПРПП

 

З повагою,

      Ірина КИРДЕЙ, голова Білоцерківського міської територіальної спільноти вчителів математики 


Серпневі педагогічні зустрічі 2020

        27 серпня 2020 року о 9-00 в актовій залі Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка відбулась серпнева педагогічна зустріч міського методичного об*єднання вчителів математики м. Біло Церкви. Зустріч пройшла у форматі зустрічі представників від шкіл. Для решти педагогів матеріали засідання надані для ознайомлення на цьому сайті:  

Презентація з планом зустрічі та розкриттям основних тем

Нормативні документи для використання в роботі

Форма для замовлення книги "Сучасна підготовка до ЗНО з математики-2021" (авт. Ю.О. Захарійченко та ін.)

Ірина КИРДЕЙ, голова міського МО

Про ДПА з математики

ДПА 2016, 9 клас

   Для проведення державної підсумкової атестації готують декілька варіантів атестаційних робіт. Для учнів загальноосвітніх класів пропонується поділити роботу на три частини.

Засідання міського методичного об*єднання вчителів математики_ березень 2015

23.03. 2015 року відбулось планове засідання міського методичного об*єднання вчителів математики. Одним із питань, що розглядалось, є питання впровадження нового Положення про державну підсумкову атестацію. Відповідно до наказу МОН України № 192 від 20.02. 2015 обговорені:

- принципи роботи з учнями, які обрали математику як предмет ДПА в 11-му класі;

- принципи підготовки учнів 9-их та 11-их класів до ДПА;

- розглянуті методичні рекомендації щодо складання завдань атестаційної роботи;

- розглянуті орієнтовні варіанти таких завдань.

Всі робочі файли можна побачити ТУТ.

Січневі педагогічні зустрічі 2015

 

22.01. 2015 року відбулось засідання міського методичного об*єднання вчителів математики. Були розглянуті актуальні питання поточної роботи:

План проведення секційного засідання вчителів математики

22.01.2015 року                                                                         БСПМШ № 16 1000

Керівник: Кирдей І.Д., БСПМШ № 16

  1. Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських з математики в 2014/2015 н.р. та робіт МАН. Кирдей І.Д., керівник ММО
  2. Рекомендації щодо складання календарного планування на ІІ семестр 11-річної школи. Кирдей І.Д., керівник ММО
  3. Про проведення Всеукраїнського математичного конкурсу “Кенгуру” у  2014/2015  навчальному році. Лемешко Л.С., координатор конкурсу
  4. Про проведення ІІ Білоцерківського міського турніру юних математиків і фізиків у 2015 році. Черненко Н.А., економіко-правовий ліцей
  5. Творчі звіти вчителів, що атестуються. Дончевська Н.М., БВЗШ № 1
  6. Навчальні курси для дистанційного навчання розроблені вчителями математики. Чабаненко А.В., методист НМЦ, Беркаль О.О., БЗШ № 18
  7. Державна підсумкова атестація та ЗНО з математики у 2015 році.  Чабаненко А.В., методист НМЦ
  8. Методичні рекомендації щодо оформлення досвідів роботи вчителів.  Чабаненко А.В., методист НМЦ

І (міський) етап конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН України. 2014. Математика.

20.12. 2014 року відбувся заключний вид змагань  І (міського) конкурсу - захисту робіт учнів-членів МАН України. В секції "Математика" нашу школу представляли учениця 10-А класу ЧЕРНЕНКО Інна з науковим дослідженням на тему "Діофантові рівняння" (науковий керівник ЧЕРНЯВСЬКА Ірина Василівна) та учень 11-А класу ВЕРБИЦЬКИЙ Дмитро з роботою на тему "Геометричні фрактали" (науковий кервник ЛЕМЕШКО Лариса Станіславівна).

        Кожен з них достойно представив свою роботу, справив гарне враження на членів журі та за результатами трьох видів змагань здобув призове ІІІ місце у секції "Математика".

До складу якого в цьому році увійшли Уляна Ревицька (голова журі), кандидат ф.-м. наук, та вчителі-методисти Валентина Бондаєвська, Ольга Думкіна, Оксана Бойко, Ірина Кирдей.

 Вітаємо переможців та їх наукових керівників! Впевнені у їх успішному науковому майбутньому! 

Детальніше:http://school16.org/                      Більше фото та фінальний протокол ТУТ

Контрольна робота з математики на І (міському) етапі МАН, 2014-2015 н.р.

 Відповідно до Умов проведення конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН України на І (як і ІІ, ІІІ) етапах першим туром є контрольна робота з базової дисципліни. У відділенні "Математика" такою дисципліною, звісно, є математика. Тексти та розв‘язання контрольної роботи, яка була написана 13.12. 2014 року, можна прочитати у ТУТ
За структкрою контрольна робота була поділена на три рівні.

І рівень Завдання №1-5. Кожне завдання оцінюється від 0 до 4 балів. Загальна кількість балів - 20.

ІІ рівень Завдання № 6-8 оцінюються від 0 до 10 балів кожне. Вимога: Розв’яжіть завдання, запишіть відповідь десятковим дробом. Загальна кількість балів - 30.

ІІІ рівень  Завдання 9-10 оцінюються від 0 до 25 балів кожне. Розв’язання завдань повинні мати обґрунтування. Вимога: запишіть послідовні логічні дії та пояснення, зробіть посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження. Якщо потрібно, проілюструйте розв’язання завдань схемами, графіками, таблицями. Загальна кількість балів - 50.

Максимально можлива сума балів - 100. Виконання завдань контрольних робіт з базових дисциплін здійснюється протягом трьох астрономічних годин.

Зустріч з науковцями

      11 лютого 2014 року у Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів відбувся семінар-практикум вчителів математики і фізиики з авторами підручників і посібників з математики професором Апостоловою Галиною Вадимівною та кандидатом фізико-математичних наук Захарійченком Юрієм Олексійовичем.

        Галина Вадимівна розповіла про особибливості роботи з обдарованими учнями з математики, на прикладі детального аналізу концепції підручників геометрії для 7-11 класів розповіла про методику реалізації математичної освіти школярів. Крім того, вона презентувала посібники з теорії чисел, опорні схеми з планіметрії та стереометрії, що витримали вже не одне видання та інші матеріали для практичного використання на уроках математики.

             Доповідь Юрія Олексійовича була поділена на три частини. Перша стосувалась проблеми підвищення інтересу учнів до вивчення математики. Серед різних прийом і методів проведення нестандартних уроків Юрій Олексійович зробив наголос на використанні в процесі навчання цікавих задач практичного змісту та зразок тих, що їх пропонує міжнародне порівняльне дослідження TIMSS, візуалізація розв*язування задач з геометрії та математичного аналізу, як ті, що містяться у презентації.

                  У другій частині виступу Захарійченка Ю.О. присутнім педагогам були презентовані навчально-методичні посібники та збірники дидактичних матеріалів, що вийшли останнім часом у видавництві "Ранок". Крім того, присутні познайомились із можливістю інтерактивного навчання на сайті http://interactive.ranok.com.ua/ адресованого вчителям і учням в режимі онлайн. Надзичайно корисним для вчителів-практиків були приклади слайдів презентації зв*язків елементарної та вищої математики, що допомагає краще підготувати майбутніх студентів-математиків до навчання у ВНЗ.

              У розмові про роль тестових завдань з математики та під час презентації книги "Повний курс математики в тестах" (авт. Захарійченко Ю.О. та ін.) було окреслено алгоритм розв′язування тестів на основі аналізу дистракторів відповідей.  У презентації, присвяченій цьому питанню, Юрій Олексійович навів приклади нестандартних методів розвязування задач, використання методів орігамі при розвязуванні задач з геометрії, методу пеенесення частин фігури для раціонального обчислення її площі, тощо.

              Вчитель математики Сівачова Н.М. висловила вдячність Юрію Олексійовичу за "Повний курс математики в тестах" та висловила побажання розширити коло задач для класів з поглибленим вивченням математики.

              Впевнена, що всі присутні в залі колеги отримали незабутній творчий заряд, що ним щиро поділилися з присутніми відомі в Україні вчені-математики Захарійченко Юрій Олексійович та Апостолова Галина Вадимівна та радо нестимуть його своїм колегам та учням.

Більше фото з семінару ТУТ

Ще про семінар читайте ТУТ

Кирдей І.Д., голова міського МО вчителів математики, вчитель-методист

Січневі педагогічні зустрічі 2014

План проведення секційного засідання вчителів математики

09.01.2014 року БСПМШ № 16 10-00 год,                          Керівник: Кирдей І.Д., БСПМШ № 16, актова зала

Білоцерківське ММО вчителів математики. Січневі педагогічні зустрічі

         10.01. 2013 року відбулося чергове засідання Білоцерківського міського методичного об′єднання вчителів математики. В плані важливі питання:

1. Результати ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики .

2. Результати участі у І етапі (2-6 класи) Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру". Лемешко Л.С., міський координатор конкурсу, вчитель математики вищої категорії БСПМШ № 16.

3. Звіти вчителів математики, що атестуються на здобуття вищої категорії:

Дудченко Т.В., БСЗШ № 1 і Воронецька Т.О., БЗШ № 11.

4. Про І Білоцерківський міський турнір юних математиків і фізиків. Черненко Н.А., вчитель-методист, економіко-правовий ліцей.

5. Про оцінювання робочих зошитів з математки. Кирдей І.Д., вчитель-методист, голова ММО.

6. Програма ЗНО у 2013 році. Кирдей І.Д., вчитель-методист, голова ММО.


    Найбільшу цікавість викликало повідомлення про започаткування І Білоцерківського турніру юних математиків та фізиків. Всім, хто цікавився методикою організаціїї математичних боїв, відомо, яка це не проста справа. Тому повідомлення вчителя-методиста економіко-правового ліцею  Черненко Н.А. викликало жвавий інтерес у колег.

    Що стосується питання - про оцінювання робочих зошитів - то тут виникла справжня жива дискусія. І в ідеалі пропозиція вчителі зводилась до того, що пора б цю оцінку відмінити, або замінити вербальною, як наприклад "Молодець", "Зошит охайний, дякую", "Старайся писати краще", "Багато виправлень" і т.п. Але у цього питання є фінансова складова - щомісяця вчитель математики отримує кошти за перевірку зошитів, тому у журналі про це повинна стояти відмітка. У журналі ж нічого, крім оцінки, не виставиш. От маємо замкнуте коло. Тому поки що ніякого рішення з цього питання прийнято не було. Що називається, далі буде.

Матеріали та фото із засідання тут

Білоцерківське ММО вчителів математики. Серпневе засідання

         Напередодні нового 2012-2013 навчального року відбулося традиційне секційне засідання міського методичного об*єднання вчителів математики. Були розлянуті важливі питання викладання предмета, його ролі у сучасному навчально виховному процесі зокрема та у розвитку суспільства в цілому. Представляю матеріали для колег та всіх, кому надані документи стануть у нагоді, а саме:

1. Інструктивно-методичні листи щодо викладання математики у 2010, 2011, 2012-2013 н.р.

2. Програми з математики для учнів 10-11 класів (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, поглиблене вивчення математики), спецкурси, факультативи, курси за вибором.

3. Перелік програм, підручників, посібників та додаткової літератури з математики, що мають відповідний гриф МОНУ та затверджені для викладання у 2012-2013 н.р.

4. Презентація "Стан шкільної математичної науки: тенденції та перстпективи".

5. Інструкція щодо ведення класних журналів 5-11 класів.

         Серед важливих питань, піднятих колегами, механізм ведення і перевірки зошитів з математики. Акумулюємо досвід, вивчаємо документи, радимось. Буду вдячна за конструктивні поради. Дякую всім. Поцілунок

Збір матеріалів Збір матеріалів