Лампочка Мандельброта

              Математики побудували так звану лампочку Мандельброта. Даний об'єкт є тривимірним аналогом відомого фрактала - множини Мандельброта. Про це повідомляється на сайті проекту по візуалізації даного об'єкта.

Зображення із сайту авторів моделі - skytopia.com

      Двовимірна множина Мадельброта, що з'явилася в роботах по динамічним системам в 70-х роках минулого століття, являє собою фрактал - складну геометричну структуру, частини якої подібні всьому об'єкту. Структура цієї множини описується певним ітераційним процесом, що задається поліноміальними формулами. В рамках нової роботи вченим вдалося отримати аналогічні формули для тривимірного простору.

          Будівництво фрактала починається зі звичайної сфери. На кожному етапі процесу отриманий об'єкт деформується, в результаті чого вихідна сфера набуває незвичайної форми. Про якісь застосуванні нової множини вчені поки не замислюються. Крім цього, за їх власними словами, поки не зовсім ясно наскільки хорошим вийшов тривимірний аналог множини Мандельброта.

         Зовсім недавно математики з Прінстона за допомогою комп'ютерного моделювання змогли побудувати найбільш щільну упаковку тетраедрів в замкнутому тривимірному об'ємі з усіх відомих на сьогоднішній день. Вчені добилися того, що щільність упаковки склала 0,782. Попередній рекорд становив 0,778 і був встановлений в 2006 році також в Прінстонському університеті.

       До речі, лампочка Мандельброта - це далеко не єдиний приклад втілення математичних законів у відчутну органами почуттів форму. Є й зворотні приклади, коли прекрасні природні форми розгортаються в стрункі формули.
Докладніше: http://prostonauka.com/matematiku-ukrasila-lampochka-Mandelbrota

Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
m
G
C
t
g
G
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів