Вітрувіанська людина Леонардо да Вінчі

Божественна пропорція та Леонардо да Вінчі

        Роман «Код да Вінчі», написаний у 2003 році американським письменником та журналістом Деном Брауном, став приводом для нової хвилі досліджень у історії про Святий Грааль та роль Марії Магдалини в історії християнства. Реакція на цю книгу у всьому світі є неоднозначною. Проте, факти та гіпотези, що описані у ній, є цікавими та пізнавальними. Зокрема, в ній піднято питання про роль так званого «золотого перерізу» та числа τ, «золотого трикутника», пентакла, та інших важливих у історії розвитку знань про природу та суспільство, понять.
Що ж це за число?
        Число τ = 1,618... Істрія числа τ навіть цікавіша за історію славетного Π.τ вважають найкрасивішим числом у Всесвіті.
Формально число τ походить із послідовності Фібоначчі. Ця послідовність відома не тільки тим, що сума двох попередніх чисел у ній дорівнює наступному числу, а й тим, що частка двох сусідніх чисел в ній має незбагненну властивість наближатися до 1,618, тобто до τ.
Попри містичне походження цього числа, найдивовижніша особливість числа τ - це його роль як основного структурного принципу в природі. Рослинам, тваринам і навіть людям властиві пропорції, що дорівнюють відношенню τ до одиниці, τ трапляється в природі так часто, що, очевидно, це не може бути збігом. Тому в давнину люди вірили, що Творець Всесвіту відвів числу τ особливу роль. Давні вчені проголосили 1,618... божественною пропорцією.
        Ніхто не розумів будову тіла людини краще, ніж Леонардо да Вінчі. Він навіть викопував із землі тіла померлих, щоб виміряти точні пропорції людського скелета. І першим довів, що тіло людини насправді складається зі структурних елементів, співвідношення між якими завжди дорівнює τ. Розглянемо рисунок Леонардо да Вінчі - Вітрувієва людина. Цей твір названо на честь Марка Вітрувія, відомого римського архітектора, який оспівував божественну пропорцію у своєму творі «Про архітектуру». 

      Для підтвердження можна провести дослід. Виміривши відстань від підлоги до чола та поділивши її на відстань від пупа до підлоги отримаємо число τ. А тепер виміряйте відстань від плеча до кінчиків пальців і поділіть її на відстань від ліктя до тих самих кінчиків пальців. Знову матимете число τ . Відстань від стегна до підлоги поділіть на відстань від коліна до підлоги. Фаланги пальців рук. Пальці ніг. Частини хребта. τ і ще раз τ! Наближення буде тим точнішим, чим більше разів ми проведемо вимірювання та знайдемо відповідне відношення. Отже, кожен з нас - живе втілення божественної пропорції.
       Як бачите за хаосом цього Всесвіту криється чіткий порядок і все підпорядковується простому, на перший погляд числу - числу τ.

Коментарі

Зображення користувача Anonymous.

Бiльш того, це вiдношення ще

Бiльш того, це вiдношення ще звуть "золотий перетин" за те, що воно зустрiчається i в архитектурi (вiконнi рами), у розмiрi гральноï карти, обложцi книжки тощо...

master08d. (ЖЖ)

Зображення користувача Irina.

більш того

такWink

про це ще далі буде....

Зображення користувача James Bond.

> Формально число τ походить

> Формально число τ походить із послідовності Фібоначчі.

Не зовсім так. Перш за все, за визначенням це зведення пропорції a / b = (a + b) / a до рівняння τ = 1 / τ + 1 і його вирішення

Зображення користувача Anonymous.

Цікаво!

Про це також говориться у книзі Дена Брауна "Код да Вінчі"! І також про багато інших моментів зустрічі цього числа в природі.

Зображення користувача Irina.

"Код да Вінчі"

"Код да Вінчі" Д. Брауна прочитала з цікавістю. Його остання книга "Цифрова фортеця" теж дуже цікава, прочитала на одному диханні. Взагалі, теорія чисел дуже цікава.

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
f
p
R
9
A
b
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів