Математичний гурток для учнів 6-7 класів

       Сьогодні, 15 січня 2014 року відбулось перше заняття математичного гуртка для учнів 6-7 класів. Дітям дуже пощастило, адже попрацювати з ними погодилась професор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Апостолова Галина Вадимівна.

       Задачі логічного характеру, ігри, тести викликали великий інтерес в учнів, вони залюбки і наввипередки розв*язували задачі та вправи. Крім того, отримали домашнє завдання.
       Для закріплення пройденого та успішного виконання домашнього завдання публікуємо матеріали заняття № 1 математичного гуртка.
        Про час і день проведення наступного заняття буде повідомлено додаткого на цьому сайті.
 

15.01.14            УЧНЯМ 6-7

РОЗМИНКА. Тренінг короткочасної пам’яті: 6 слів.

1.У Віні – Пуха та П`ятачка  в кишенях однакова кількість монет . Скільки монет  П`ятачок  повинен дати Віні – Пуху  , щоб в нього стало на 4 монети більше ?

2.Пляшка соку коштує 10 гривень. Сік на 9 гривень дорожчий від  пляшки. Скільки коштує порожня пляшка?

3.Є 5 гномів. Їм показали 3 червоні та 4 сині капюшони.  У темряві на них наділи 3 червоні та 2 сині капюшони, а інші  - сховали. Хто з цих гномів може визначити колір свого капюшона, після того як увімкнуть світло?

4.На заміщення посади радника одного східного володаря претендували чотири мудреці. Щоб зробити остаточний вибір, претендентів перевірили на кмітливість.

     Усім чотирьом зав’язали очі і, посадивши навколо столу, сказали : «На лобі кожного з вас поставили чорну або білу мітку, причому чорних більше, ніж білих». Потім  у претендентів зняли пов`язки і кожен зміг побачити мітки, зроблені іншим. Той, хто визначить колір мітки на власному лобі, мав стати радником. Довго дивилися претенденти один на одного. Нарешті один сказав: «У мене на лобі чорна мітка». Відповідь виявилася правильною. Як він міркував?

5. У який бік їде автобус, що зображено на малюнку ?  у вкладенні є малюнок


6. Бабуся утримує 10 собак і кицьок (якщо рахувати разом). Якось вона приготувала  56 котлет і залишила їх стигнути на столі. Через 5 хвилин котлет не стало – кожна кицька з’їла  по 5 котлет, а собака – по 6. Скільки собак і скільки кицьок живе у бабусі?

7. Скільки кінців у двох палок? А у чотирьох з половиною?

8. Стрічку розрізали на 10 частин. Скільки розрізів було зроблено?

9.  Круглий кекс із діркою посередині розрізають на 10 частин (на сектори). Скільки розрізів зроблено? Чому відповідь інша ніж у попередній задачі?

10. У двох людей було два квадратних торти. Кожний зробив на своєму торті по 2 прямолінійних розрізи (від краю до краю). Один отримав три куски а другий – чотири. Як таке могло статися?

11. Роздягаючись, Незнайка закидає під ліжко шкарпетки. Він має 12 червоних і 12 синіх шкарпеток. Скільки найменше шкарпеток йому потрібно витягти зранку з-під ліжка, щоб із них можна було скласти хоча б одну пару шкарпеток однакового кольору, якщо він робить це із заплющеним очима? А якщо то будуть не шкарпетки, а штиблети?

НА ЗАКІНЧЕННЯ. Гра «Що то за ситуація?»

  • Вона стріла його. Він запитав її. Відбулася всесвітньо відома літературна трагедія.
  • Вона запитала: «Ти мене кохаєш?» Він відповів: «Так!». Вона впала й розбилась.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.      Скільки в лісі звірів  і скільки птахів, якщо в них разом  6000 ніг та 2500 голів?

2.      Чи можуть усі звірі та птахи в лісі разом мати 5400 ніг та 2800 голів? Чому?

3.      Як поділити круглий торт трьома прямолінійними розрізами на 4, 5, 6, 7 частин?
4.      Задача №11, у випадку, коли то були штиблети, а не шкарпетки. Розгляньте випадки: а) 2 пари – одна червоного, одна синього кольору; б) по 3 пари  червоного і синього кольору.  
5.      В коробці знаходиться 17 кульок: сім червоних, п’ять синіх, дві жовтих, три білих. Скільки щонайменше кульок потрібно вийняти навмання з коробки, щоб серед них була хоча б одна червона?
6.      Є 5 гномів. Їм показали 3 червоні та 4 сині капюшони.  У темряві на них наділи 2 червоні та 3 сині капюшони, а інші  - сховали. Хто з цих гномів може визначити колір свого капюшона, після того як увімкнуть світло? (Врахуйте, що серед гномів дурнів немає!)

ДолученняРозмір
y.15.01.14.doc40 КБ

Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
p
x
y
T
r
R
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів