Програма авторських курсів з методики викладання математики

          Методика викладання математики в сучасній школі передбачає глибоке знання програми, пропозицій ринку підручників та посібників, психології та вікових особливостей учнів, вимог сьогодення. Обов*язковою умовою успішного викладання є оволодіння тестовими технологіями та використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.
            У лютому 2011 року мною був прочитаний курс лекцій для слухачів курсів післядипломної освіти педагогічних кадрів КОІПОПК у рамках проведення авторських проблемно-тематичних курсів на тему «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі вчителя математики. Створення веб-вузлів, блогів, персональної сторінки в мережі Інтернет для підвищення професійної майстерності вчителя математики».
          Ці авторські курси передбачали створення цілого ряду документів, а саме: вхідне та вихідне діагностування слухачів, анотація, професійні вимоги, план проведення, список рекомендованої літератури, тощо (у вкаденні)...

Тому попередня програма авторських курсів методики викладання математики містила такі питання:

1. Концепція програми з математики 11-річної школи. Напрями та профілі навчання. Допрофільна підготовка. Рівень стандарту, академічний та профільний рівні. Програма поглибленого вивчення математики у 8-11 класах.
2. Огляд та порівняльна характеристика підручників з математики, алгебри, алгебри і початків аналізу, геометрії різних авторів. Переваги та вибір підручника з урахуваннях контингенту учнів та профілю навчання.
3. Методика підвищення ефективності уроку за рахунок використання додаткових посібників, довідників, зошитів з друкованою основою на уроках математики.
4. Від програми курсу до плану уроку - цілісне бачення мети вивчення предмета. Класифікація типів уроків. Підбір ефективного типу уроку для досягнення максимального результату. Мотивація навчальної діяльності.
5. Програми факультативів, гуртків та спецкурсів з математики. Їх роль у підсиленні профільного навчання у математичному, фізико-математичному, фізико-хімічному, природничому та інших профільних класах.
6. Використання комп'ютера у самоосвіті вчителя математики. Необхідні навички та шляхи їх здобуття. Огляд корисних інтернет-ресурсів, створення та використання веб-вузлів, блогів, персональної сторінки для підвищення професійної майстерності вчителя.
7. Педагогічні програмні засоби на уроках математики - особливості застосування на уроках різних типів. Необхідне технічне забезпечення кабінету математики у школі.
8. Дидактичне забезпечення викладання курсу математики. Методика створення тестів. Комп'ютерне тестування. Тести незалежного зовнішнього оцінювання з математики 2008-2011 років - моніторинг змін та їх причини.
9. Робота вчителя математики з обдарованими учнями. Підготовка до олімпіад та математичних змагань. Математичні змагання в Україні.
10. Робота вчителя математики з обдарованими учнями. Наукова робота учнів у секціях МАН. Як правильно організувати дослідження?
11. Математичне моделювання. Розв'язування задач текстового характеру.
12. Дослідження в шкільній математиці. Розв'язування задач на побудову.
13. Дослідження в шкільній математиці. Розв'язування рівнянь з параметрами.
14. Дослідження в шкільній математиці. Тригонометричні рівняння та нерівності.
15. Педагогічне кредо вчителя математики.

ДолученняРозмір
anotaciya.doc113 КБ
poyasn_zap.doc36.5 КБ
vhidne_diagnostuvannya.doc1.23 MБ
vimogi_prof_harakter.doc32 КБ
literatura.doc30.5 КБ
vihidne_diagnostuvannya.doc1.27 MБ

Коментарі

Додати новий коментар

  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
  • Search Engines will index and follow ONLY links to allowed domains.

  • Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].
  • You may insert videos with [video:URL]

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот )
Z
6
Z
n
n
P
Уведіть код без пробілів і з врахуванням верхнього/нижнього регістру.
Збір матеріалів Збір матеріалів